YENi! %20'a Varan İndirimler * İlk Alışverişe özel 10 TL Hoşgeldin Kuponu - HSGL10.

Çocuklara Özgü Güvenlik Tedbirleri

Çocuklara Özgü Güvenlik Tedbirleri

Çocuklara Özgü Güvenlik Tedbirleri

Öğrenmenin temeli merak duygusuna dayanmaktadır. Büyüme çağındaki çocukların merak duygusu yetişkinlere nazaran oldukça fazladır. Bunun sebebi çevreyi tanıma konusunda çocukların çevre bilgisinin, yetişkinlere göre daha az olmasıdır. Her kapının ardını, her dolabın içini ve her yolun sonunu merak eden çocuklar zaman zaman sakıncalı olabilecek davranışlar gösterebilmektedir.

Tehlikeli gereçlerin olduğu çekmeceleri kurcalamak, girilmemesi gereken odaların kapılarını zorlamak ya da yükseklik, merdiven gibi fiziki tehdit oluşturan yollara yönelmek onların merak dürtülerini bastırmak için gösterdikleri tipik davranışlardır. Ancak anne – babalar, bu durumu kontrol altında tutmak zorundadır. Aksi takdirde istenmeyen kazalar yaşanabilir. Çocuk güvenlik tedbirleri özellikle ev içi güvenli yaşam için vazgeçilmez bir konudur.

Çocuk Güvenlik Kapısı

Bebekler yürümeye başladığı andan itibaren hareket hızını giderek arttırır. Öyle ki bazı zamanlarda onların sahip olduğu enerjiyle birleşen bu hareket kabiliyeti bebeğinizi ya da çocuğunuzu takipte zorlanmanıza sebep olabilmektedir. Ancak özellikle bebeklik çağlarında tehlike arz eden bu hareketlilik hali, güvenlik tedbirlerini ve güvenlik gereçlerini kaçınılmaz hale getiren bir durumdur.

Çocuk güvenlik kapısı ile keşfine korunaklı bir yardımda bulunacağınız çocuğunuz, sizin belirlediğiniz alanlar dâhilinde özgürce hareket edebilir. Özellikle merdiven, balkon çıkışları yahut mutfak girişleri gibi dikkat edilmesi gereken alanlarda çocuk güvenlik kapıları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlerin ayarlanabilir genişlik özelliği sayesinde her kapı ve karşılıklı duvar bulunan koridorlarda rahatlıkla kurulumu mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Boy Uzatıcı Tabanlık

Çocuk Güvenlik Kilidi

Çocukların sıklıkla kurcalamaktan hoşlandığı çekmeceler, klozet kapakları veya buzdolapları gözetim altında olmadıkları anlarda onların sağlığını tehdit edecek durumlara sebep olabilmektedir. Bu tarz sakıncalı hallerin çözümü için çok basit bir aparat yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:
Pratik Ürünler

Çocuk güvenlik kilitleri açılır kapanır özellikteki tüm eşya ve alanlar üzerinde kullanılabilen tedbir gereçleridir. Çocukların erişmesini istemediğiniz eşyaları kolaylıkla kilitleyebileceğiniz bu ürünler her türlü çekme ve zorlama hamlesine karşı dayanıklıdır. Bu kilitler özel üretilmiş yapışkanlı yüzeyleri sayesinde kullanılmak istenen zemine rahatlıkla oturur ve kilit açma bölgesine bilinçli bir baskı neticesinde yetişkinler tarafından kolaylıkla açılabilir. Zemine oturtulması için herhangi bir delme yahut vidalama ihtiyacı duymayarak eşyalarınızın korunmasına da hizmet etmektedirler.

Çocuk Güvenlik Kemeri

Ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri de kalabalık dış ortamlara girildiğinde çocuklarını kaybetmektir. Kolay kullanımlı tasarım harikası çocuk güvenlik kemeri sayesinde bu korkular son bulmuştur. Çocuk güvenlik kemerleri vücudu saran yapısıyla hiçbir bedensel rahatsızlık yaratmadan çocuğunuza giydirebileceğiniz güvenlik aparatıdır. Arka kısmından anne babaların tutabilmesi için bir güvenlik bağı bulunan bu kemerler, hem çocuğunuzun sizden uzaklaşmasını engellemek hem de elinden tutmadığınız ya da kucağınıza almadığınız için onun özgürce dolaşım hissini yaşayabilmesi adına üretilmiştir.

Güvenlik kemerlerinin ayarlanabilir beden genişliği sayesinde, çocuğunuzun boy ve kilosuna göre bedenine uygun şekilde giyilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece o etrafını rahatça keşfederken, siz de endişe etmeden dışarı güvenliğini sağlamış olursunuz.

Çocuk Güvenlik Ürünleri Satın Alın : Ürünleri incele

Sormak istedikleriniz mi var? Bize Ulaşın

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba

Yardıma'mı ihtiyacınız var?

Buradan destek alabilirsiniz